Szkolenie z cyberprzemocy – Chełmno

szkolenie z cyberprzemocy

Szkolenie Chełmno,

Cyberprzemoc w szkole

9 listopada 2017 r. w Katolickim Pallotyńskim Gimnazjum i w Szkole Podstawowej  w Chełmnie przeprowadziliśmy wykład edukacyjny pt. „Młodzież w Internecie – zagrożenia w Sieci oraz prawne aspekty funkcjonowania  w wirtualnym świecie”.

W spotkaniu wzięli udział uczniowie klasy VII Szkoły Podstawowej oraz uczniowie Gimnazjum – w sumie ok. 70 osób. 

Przemoc w oświacie:

Podczas spotkania poruszone zostały następujące tematy:

  • co to jest cyberprzemoc i jak się przed nią bronić?
  • jakie zagrożenia kryją się w sieci i jak ich unikać?
  • kim jest ofiara cyberprzemocy i jakie przysługują jej prawne środki ochrony?
  • jak reagować na przestępstwo elektroniczne?
  • jakie są konsekwencje czynów karalnych popełnionych przez nieletnich?
  • gdzie szukać pomocy?

Cyberprzemoc (ang. cyberbullying) – to definicja stosowania przemocy z wykorzystaniem różnych technologii informacyjnych i komunikacyjnych, jak np.: poczta elektroniczna, czaty, komunikatory, strony internetowe, blogi, serwisy  społecznościowe i inne. Szczególny dla cyberprzemocy, w porównaniu z przemocą „tradycyjną” (ang. bullying), jest wysoki poziom anonimowości oprawcy (a przynajmniej jego przekonanie o własnej anonimowości). Dodatkowo traci na znaczeniu klasycznie rozumiana siła, mierzona cechami fizycznymi sprawcy, a o przewadze nad ofiarą decyduje biegłość z jaką sprawca posługuje się nowoczesnymi technologiami. Charakterystyczna dla cyberbullingu jest również szybkość rozpowszechniania materiałów kierowanych przeciwko ofierze oraz ich powszechna dostępność w sieci. Kompromitujące zdjęcia, filmy lub informacje potrafią zrobić w Internecie bardzo szybką karierę, są wielokrotnie powielane, a ich całkowite usunięcie – zazwyczaj niemożliwe.

Szkolenie z cyberprzemocy

szkolenie Chełmno,

Pojęcia – trollowanie, stalking

Podczas szkolenia rozmawialiśmy o takich zjawiskach jak trollowanie, stalking, phising, spoofing, flaming, grooming, seksting. Osoby zainteresowane tą tematyką gorąco zachęcam do śledzenia naszej strony oraz kancelaryjnego Facebooka. Jeżeli jesteście Państwo zainteresowani szkoleniem z zakresu cyberprzemocy dla swoich uczniów zapraszamy do kontaktu.

Aktualne szkolenia z cyberprzemocy dla placówek oświatowych