Szkolenie dla zespołów interdyscyplinarnych w Brodnicy

szkolenie dla zespołów interdyscyplinarnych

szkolenie prawne,

Szkolenie dla  12 zespołów interdyscyplinarnych

Z przyjemnością informujemy o przeprowadzeniu trzydniowego szkolenia dla członków zespołów interdyscyplinarnych i grup roboczych z powiatu brodnickiego. Szkolenie przeprowadzone zostało dla – Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego w Toruniu. Przy Urzędzie działa Kujawsko-Pomorska Niebieska Linia – Pogotowie dla Ofiar Przemocy w Rodzinie, której jednym z zadań jest organizowanie szkoleń dla osób tworzących system przeciwdziałania przemocy w rodzinie.

Członkowie gminnych zespołów interdyscyplinarnych spotkali się w Brodnicy.

Szkolenie trwało trzy dni (25-27 października 2017 r.). Wzięli w nim udział przedstawiciele 12 zespołów interdyscyplinarnych z gmin: Bartniczka, Brodnica, Golub-Dobrzyń, Górzno, Jabłonowo Pomorskie, Książki, Osiek, Skrwilno, Świedziebnia oraz Zbiczno. W szkoleniu uczestniczyło w sumie 40 osób (pracownicy ośrodków pomocy społecznej, przedstawiciele oświaty, policjanci, członkowie Gminnych Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, reprezentanci ochrony zdrowia oraz osoby działające w organizacjach pozarządowych).

Szkolenie prawne w Brodnicy

szkolenie dla zespołów interdyscyplinarnych,policjantów,gkrpa,

Zajęcia, w przeważającej części praktyczne, odbywały się równolegle w trzech grupach prowadzonych przez trzech trenerów:

  • Lidię Makarską (radca prawny),
  • Elżbietę Kuleszko (psycholog),
  • Katarzynę Łęgowską (psycholog, certyfikowany superwizor z zakresy przeciwdziałania przemocy w rodzinie).

Wszystkie wymienione wyżej specjalistki są praktykami; na co dzień są konsultantkami Kujawsko-Pomorskiej Niebieskiej Linii.  Serdecznie zapraszam do obejrzenia fotorelacji ze szkolenia. Ta dostępna jest na stronie Kujawsko-Pomorskiej Niebieskiej Linii – Pogotowia dla Ofiar Przemocy w Rodzinie (przejdź do fotorelacji ze szkolenia). Uczestnikom dziękujemy za miłą atmosferę i zaangażowanie. Mamy nadzieję, że pozyskana w trakcie szkolenia wiedza będzie przydatna. Życzymy sukcesów w pracy.